Gizlilik Sözleşmesi | TeknoClouds

GİZLİLİK POLİTİKASISon Revizyon: 23.02.2020


TeknoClouds gizliliğinize önem verir. Bu nedenle, kişisel bilgileri yalnızca ürünlerimizi, hizmetlerimizi, web sitelerimizi ve mobil uygulamalarımızı sunmak ve bunlar hakkında sizinle iletişime geçmek için gerektiği ölçüde ya da sizin talepleriniz (topluca “Hizmetlerimiz”) doğrultusunda kullanırız. Kişisel bilgileriniz, aşağıdaki gibi bilgileri içerir:

 • Ad
 • Adres
 • Telefon numarası
 • Doğum tarihi
 • E-posta adresi
 • Fatura ve ödeme bilgileri
 • Aday bilgileri (işe başvuran adaylar için)
 • Doğrudan veya dolaylı olarak sizi tanımlayabilen diğer veriler.

 • Gizlilik Politikamız hem topladığımız kişisel bilgilerinizi nasıl ve neden kullandığımızı hem de kişisel bilgilerinize nasıl erişeceğinizi, bunları nasıl güncelleyeceğinizi veya başka şekilde kontrol edebileceğinizi açıklar.

  Herhangi bir zamanda uygulamalarımız veya aşağıda açıklanan haklarınız hakkında herhangi bir sorunuz olursa, [email protected] adresinden bizimle iletişime geçerek Veri Koruma Yetkilimize (“DPO”) ve bu ofisi destekleyen özel ekibimize ulaşabilirsiniz. Bu gelen kutusu aktif bir şekilde izlenir ve yönetilir, böylece güvenebileceğiniz bir deneyim sunarız.

  Hangi bilgileri, nasıl ve neden toplarız?

  Kişisel bilgiler olarak gördüğünüz verilerin çoğu, aşağıdaki durumlarda doğrudan sizden toplanır:

  1. bir hesap oluşturma veya Hizmetlerimizden herhangi birini satın alma (ör: isim, adres, kredi kartı numarası, resmi kimlik bilgileri dahil olmak üzere fatura bilgileri);
  2. ödüllü müşteri hizmetleri destek ekibimizden yardım talebinde bulunma (ör.: telefon numarası);
  3. iletişim formlarını doldurun veya bizden bülten ya da diğer bilgileri isteyin (ör.: e-posta); veya
  4. yarışmalara ve anketlere katılma, bir işe başvurma veya sizin hakkınızda bilgi gerektirebilecek tanıtım faaliyetlerimize katılma.

  Bununla birlikte, gerekli ve optimum performansı sağlamak için Hizmetlerimizi size sunarken ek bilgiler de topluyoruz. Bu toplama yöntemleri sizin için açık olmayabilir, bu yüzden bunların neler olabileceği (zaman zaman farklılık göstermekle birlikte) hakkında biraz daha açıklama yapmanın iyi olacağını düşündük:

  Web sitelerimizdeki ve mobil uygulamalarımızdaki çerezler ve benzeri teknolojiler göz atma davranışlarınızı, tıklanan bağlantıları, satın alınan öğeleri, cihaz türünüzü ve Hizmetlerimizi nasıl kullandığınız ve etkileşimde bulunduğunuzla ilgili analizler de dahil olmak üzere çeşitli verileri toplamamıza olanak tanır. Bu teknolojiler, DNS çözümlemesini, ağ yönlendirme ve sunucu yapılandırmalarını optimize etmek dahil web sitesi performansını ölçmek ve sistemlerimizi geliştirmek üzere meta veriler, günlük dosyaları, tanımlama dosyaları/cihaz kimlikleri, sayfa yükleme süresi, sunucu yanıt süresi ve yaklaşık konum bilgisini de içeren verileri, Hizmetlerimizi kullandığınızda ve bunlarla etkileşim kurduğunuzda otomatik olarak toplar. Özellikle, Hizmetler içinde yer alan özellikler, içerik ve bağlantılar (sosyal medya eklentileri gibi üçüncü taraflar dahil) ile etkileşimlerinizle ilgili özel verileri, İnternet Protokolü (IP) adresi, tarayıcı tipi ve ayarları, Hizmetlerin kullanıldığı tarih ve saat, tarayıcı yapılandırması ve eklentileri hakkında bilgiler, dil tercihleri ve tanımlama bilgisi verileri, Servislere erişen cihazlar, cihaz türü, hangi işletim sisteminin kullanıldığı, cihaz ayarları, uygulama kimlikleri, benzersiz cihaz tanımlayıcıları ve hata verileri dahil olmak üzere bilgileri içerir. Tüm bunlar sayesinde, size daha uygun ürünler sunmamız, sitelerimizde ve mobil uygulamalarımızda daha iyi bir deneyim yaşamanız ve Hizmetlerimizin performansını toplamamız, analiz etmemiz ve iyileştirmemiz mümkün olmaktadır. Hizmetlerimizi kişiselleştirebilmemiz için konumunuzu (IP adresi) da toplayabiliriz. Daha fazla bilgi almak ve kullandığımız teknolojileri nasıl yöneteceğinizi öğrenmek için lütfen Tanımlama Bilgileri Politikamızı ziyaret edin. İlgi alanlarına dayalı reklamlardan çıkmak için burayı tıklayın [AB üyesi bir ülkede yaşıyorsanız burayı tıklayın]. Lütfen genel reklamları almaya devam edeceğinizi unutmayın.

  Kamuya açık veri tabanları veya üçüncü taraflar da dahil olmak üzere başka kaynaklardan sizinle ilgili Sağlanan Veriler alınabilir ve bu durumda bu verileri sizinle ilgili halihazırda edindiğimiz bilgilerle birleştirebiliriz; bu, kayıtlarımızın doğruluğunu güncellemenize, genişletmemize ve analiz etmemize, işe başvuran bir adayın niteliklerini değerlendirmemize, yeni müşteriler belirlememize ve ilgilenebilecek ürün ve hizmetleri sunmamıza yardımcı olmaktadır. Başkalarıyla ilgili kişisel bilgilerinizi bize sağlarsanız veya başkaları sizin bilginizi bize sağlarsa, bu bilgileri yalnızca bize sağlandığı özel amaçlarla kullanırız.

  Bilgileri nasıl kullanıyoruz?

  Hem topladığımız verileri en aza indirmeye hem de kullanım ve amacını yalnızca (1) izin aldığımız, (2) satın aldığınız veya etkileşimde bulunduğunuz Hizmetleri sunma amacıyla gerekli veya (3) yasal uyum veya diğer yasal amaçlar için gerekli veya izin verilebilir verilerle kısıtlamaya inanıyoruz:

  Hizmetlerimizin sağlanması, geliştirilmesi, güncellenmesi ve iyileştirilmesi. Hizmetlerimizle ilgili satın alma, kullanım ve/veya etkileşimlerinizle ilgili çeşitli bilgiler topluyoruz. Bu bilgileri kullanarak şunları yapıyoruz:

  • Hizmetlerimizin işleyişini ve performansını iyileştirmek ve optimize etmek (web sitelerimiz ve mobil uygulamalarımız dahil)
  • Hizmetlerle ilgili sorunları tespit etmek ve herhangi bir güvenlik riski ile uyumluluk riskini, hatayı veya gerekli iyileştirmeleri tanımlamak
  • Hizmetlerimizde ve sistemlerimizde sahtekarlığı ve kötüye kullanımı tespit edip önleme
  • Hizmetlerin kullanımı hakkında toplu istatistiklerin toplanması
  • Hizmetlerimizi nasıl kullandığınızı ve hangi ürün ve hizmetlerin sizin için en uygun olduğunu anlayın ve analiz edin.

  Toplanan verilerin büyük bir çoğunluğu, bireylerin Hizmetlerimizi nasıl kullandığına dair toplu ya da istatiksel veriler olup herhangi bir kişisel bilgiyle bağlantılı değildir.

  Güvenilir üçüncü taraflarla paylaşma. Kişisel bilgilerinizi, şirket ailemizdeki bağlı şirketlerle, iş birliği yaptığımız üçüncü taraflarla, hizmetlerini kendi Hizmetlerimize entegre etmenize izin vermek için üçüncü taraflar ve hizmetlerini bizim adımıza sağlamaları için güvenilir üçüncü taraf hizmet sağlayıcılarla paylaşabiliriz, örneğin:

  • Kredi kartı ödemelerini kabul etme
  • Reklam sunma
  • Yarışmaların veya anketlerin yürütülmesi
  • Hizmetlerimizin ve müşterilerimizin demografik bilgilerinin analizi
  • E-posta veya anket gönderimi yoluyla sizinle iletişim kuruyoruz
  • Müşteri ilişkileri yönetimi
  • Güvenlik, risk yönetimi ve uyumluluk
  • Destek ve benzer hizmetler alma.

  Bu üçüncü taraflar (ve izin verilmiş olması halinde kullanabilecekleri alt yükleniciler), kişisel bilgilerinizi Hizmetlerin sağlanması için gerekli olduğu koşullar dışında hiçbir amaç için paylaşmamayı, kullanmamayı ve saklamamayı kabul ettiler.

  Ayrıca şu durumlarda bilgilerinizi üçüncü taraflara ifşa ederiz:

  • Bir tasfiye, iflas veya başka bir durumun sonucunda herhangi bir işletmeyi veya varlığı satmamız veya satın almamız durumunda. Bu durumda verilerinizi bu işletmelerin veya varlıkların potansiyel satıcısına veya alıcısına ifşa ederiz.
  • Şirketimiz başka şirketler veya işletmelere satılırsa, onları satın alırsak, onlarla birleşirsek, ortak olursak veya bünyelerine katılırsak veya varlıklarımızın hepsini veya bir kısmını satarsak. Bu tür işlemlerde bilgileriniz, transfer edilen varlıklar arasında olabilir.

  Sizinle iletişim kurma. Bizimle kaydolduğunuz veya bizden satın aldığınız ürünler veya hizmetler hakkında, işlem veya hizmetle ilgili iletişimleri sağlamak için gerekli olduğu şekilde sizinle doğrudan veya bir üçüncü taraf hizmet sağlayıcısı aracılığıyla iletişime geçebiliriz. Ayrıca, bize onay verdiğinizde veya yasal çıkarlara dayanarak izin verildiğinde değerli bulacağınızı düşündüğümüz ek hizmetler için sizinle iletişime geçebiliriz. Ürünlerimizi veya hizmetlerimizi satın almak için bir koşul olarak onay vermeniz gerekmez. Bu iletişimlere şunlar dahil olabilir:

  • E-posta
  • Kısa mesaj (SMS)
  • Telefon çağrıları
  • Mesaj uygulamaları (ör. WhatsApp vb.)
  • Otomatik telefon çağrıları veya kısa mesajlar.

  Hesabınızda giriş yaparak ve “Hesap Ayarları” sayfasını ziyaret ederek bizden ve/veya iş ortaklarımızdan gelen iletişimleri alma il ilgili abonelik tercihlerini de güncelleyebilirsiniz.

  Ortak marka teklifiyle bağlantılı olarak sizden bilgi edinirsek bilgileri edindiğimiz esnada bilgilerin kime sağlanacağı ve kimin gizlilik politikasının geçerli olacağı açık bir şekilde belirtilir. Buna ek olarak, kişisel bilgilerinizin ortak markalı bir iş ortağı ile birlikte kullanılması ve/veya paylaşılması ile ilgili seçeneklerin yanı sıra bu seçeneklerin nasıl kullanılacağı da açıklanacaktır. Üçüncü taraf sitelerin gizlilik uygulamalarından veya içeriklerinden sorumlu değiliz. Lütfen ziyaret ettiğiniz web sitelerinin gizlilik politikasını okuyun.

  Kişileri içe aktarmanızı sağlayan bir hizmetten yararlanıyorsanız (ör. adınıza e-posta göndermek için e-posta pazarlama hizmetlerini kullanarak), yalnızca talep edilen hizmet için kişileri ve diğer kişisel bilgileri kullanırız. Herhangi birinin bize kişisel bilgilerinizi verdiğini düşünüyorsanız ve bu bilgilerin veritabanımızdan kaldırılmasını istiyorsanız, lütfen [email protected] adresinden bizimle iletişime geçin.

  Yurtdışındaki kişisel bilgilerin aktarılması. Hizmetlerimizi, sunucularımızın bulunduğu ülkeden başka bir ülkede kullanırsanız, kişisel bilgileriniz uluslararası sınırların ötesine aktarılabilir ancak bu, yalnızca sizinle olan sözleşmenin ifası için gerektiğinde ve bu konuda izninizi aldığımızda ya da uygun standart sözleşme maddeleri izin verdiğinde yapılır. Ayrıca, bizi aradığınızda veya bir sohbet başlattığınızda, ülkenizin dışındaki global konumlarımızdan birinden destek sağlayabiliriz.

  Yasal, düzenleyici ve yasa uygulama gereksinimlerine uyumlu olma. Kanunları uygulamak ve yasalara uymak için devlet kurumlarıyla, emniyetle ve özel kurumlarla işbirliği içerisindeyiz. Takdir yetkisi yalnızca bizde olacak şekilde, herhangi bir hak talebi ve yasal işleme (mahkeme celpleri gibi) yanıt niteliği taşıdığına veya gerekli olduğuna, kendi mülkiyetimizi ve haklarımızı veya üçüncü tarafın mülkiyetini ve haklarını koruduğuna, bir topluluğun veya kişinin güvenliğini sağlayacağına veya yasal veya etik olmadığı kanısına vardığımız aktiviteyi engelleyeceğine veya durduracağına inandığımız durumlarda hakkınızdaki bilgileri devlet kurumuna, emniyete veya özel kurumlara ifşa edeceğiz.

  Kanunların bunu yapmamıza izin verdiği ölçüde, yasal bir işlemin tarafı olan bir üçüncü tarafa kişisel bilgilerinizi sağlamamız gerekirse, bu konuda makul adımları atmanız için sizi bilgilendiririz. Ayrıca, bizimle bir alan adı kaydettiğinizde herhangi bir ICANN, alan adı kayıt kuruluşu veya ccTLD kuralına, düzenlemesine ve politikasına uymak için gerekli olan ölçüde bilgilerinizi paylaşacağız. İnternetin güvenliğini, istikrarını ve esnekliğini koruma amaçlı kritik nedenlerden ötürü, alan adı kayıt bilgilerinin temel alan adı kayıt operatörü ve emanet sağlayıcısına aktarılması ve ICANN’in gerektirdiği şekilde bu bilgilerin herkese açık WHOIS veritabanında yayınlanması veya bu tür bilgilerde meşru ve yasal menfaati olduğunu gösteren diğer üçüncü taraflarla paylaşılması da buna dahildir.

  Verilerinize nasıl erişebilir, güncelleyebilir veya silebilirsiniz.

  Kişisel bilgilerinize kolayca erişmek, bunları görüntülemek, güncellemek, silmek veya taşımak ya da abonelik tercihlerinizi güncellemek için lütfen Hesabınıza giriş yapın ve “Hesap Ayarlarını” ziyaret edin.

  Kişisel bilgilerinizi silmek için talepte bulunursanız ve satın aldığınız ürün veya hizmetler için bu veriler gerekliyse, talep yalnızca satın alınan Hizmetler için gerekli olmayan veya yasal iş amaçlarımız için artık gerekmeyen ya da yasal veya sözleşmeli kayıt tutma gereklilikleri dahilinde değilse yerine getirilecektir.

  Herhangi bir nedenden dolayı Hesap Ayarlarınıza veya Gizlilik Merkezimize erişemiyorsanız, aşağıdaki “Bize Ulaşın” bölümünde tanımlanan yöntemlerden biri ile bizimle iletişime geçebilirsiniz.

  ‘Do Not Track’ bildirimleri.

  Bazı tarayıcılar, “Do Not Track” işareti kullanarak web sitelere sizi takip etmemelerini bildirmenize olanak tanır. Bu bağlamda, “Do Not Track” işaretinin ne anlama geldiği konusunda sektör katılımcıları ortak bir kanıya varmış değildir. Diğer çok sayıdaki web sitesi ve online hizmette olduğu gibi, biz de ziyaretçinin tarayıcısından “Do Not Track” işareti aldığımızda uygulamalarımızı değiştirmiyoruz. “Do Not Track” hakkında daha fazla bilgi edinmek için www.allaboutdnt.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

  Yaş kısıtlamaları.

  Hizmetlerimiz yalnızca 18 yaşından büyükler için satın alınabilir. Hizmetlerimiz, 18 yaşın altındaki bireyleri hedef almak, veya bu bireyler tarafından kullanılmak veya tüketilmek üzere tasarlanmamıştır. 18 yaşın altındaki kimselerin bize herhangi bir kişisel bilgi sağladığını düşünmek için nedeniniz varsa, lütfen bizimle iletişime geçin.

  Ayrımcılık Yapmama.

  Herhangi bir gizlilik hakkınızın kullanımıyla ilgili olarak size karşı ayrımcılık yapmayacağız. Geçerli yasalar tarafından izin verilmediği sürece:

  • Ürün veya hizmetlere erişiminizi engellemeyeceğiz.
  • Ürünler veya hizmetler için indirim veya diğer avantajlar sunmak ya da cezalar uygulamak da dahil olmak üzere size farklı ücretler veya ücret oranları yansıtmayacağız.
  • Size farklı seviyede veya kalitede ürünler ya da hizmetler sunmayacağız.
  • Ürünler veya hizmetleri farklı bir ücret ya da ücret oranı karşılığında ya da farklı seviyede veya kalitede alabileceğinizi ileri sürmeyeceğiz.

  Bu politikada yapılan değişiklikler.

  Bu Gizlilik Politikasını dilediği zaman değiştirme hakkımız saklıdır. Gizlilik Politikamızı değiştirmeye karar verirsek, bu Gizlilik Politikasında ve uygun gördüğümüz yerlerde yaptığımız değişiklikleri size bildiririz ve bu sayede hangi bilgileri topladığımızı, bunları nasıl kullandığımızı ve hangi durumlarda kullandığımızı, ifşa ettiysek, hangilerini ifşa ettiğimizi bilirsiniz. Bu Gizlilik Politikasında önemli değişiklikler yaparsak, söz konusu değişiklik uygulanmaya başlamadan önce en az otuz (30) gün içerisinde buradan, e-posta ile, ana sayfamızda bildirerek bu konu hakkında sizi bilgilendiririz.

  Bize ulaşın.

  Gizlilik Politikamız, uygulamalarımız veya Hizmetlerimiz ile ilgili gizlilik hakkında sorularınız, endişeleriniz veya şikayetleriniz varsa, [email protected] adresine e-posta göndererek DPO departmanımıza ulaşabilirsiniz. Ayrıca, aşağıdaki yöntemlerden birini kullanarak bize ulaşabilirsiniz:

  • Posta: 2055 Limestone Road STE 200-C, Wilmington, Delaware, 19702
  • Telefon: 08503040878.

  *Otuz (30) gün içinde tüm talep, soru veya endişelere yanıt vereceğiz.